12-0-s győzelemmel jutottunk tovább a MOL Magyar Kupában

A MOL Magyar Kupa második fordulójában a Csongrád vármegyei I. osztályban szereplő Makó otthonában lépett pályára első számú felnőtt csapatunk.

7. perc: Vas lépett ki, de 13 méteres lövését Gyatyel könnyedén védte.
11. perc: Vitányi bedobását Pesti csúsztatta kapura, azonban Bohák N. hárított.
12. perc: Szalai fejelt Rétsági elé, aki 14 méterről, kapásból lőtt a hosszú alsóba. 0-1!
14. perc: Balogh D. indult meg a kapu felé, majd 18 méterről a kapuba bombázott. 0-2!
19. perc: Pesti bedobása találta meg Szalait, őt pedig az egyik védő megakasztotta. A jogosan megítélt büntetőt Bata magabiztosan értékesítette. 0-3!
26. perc: Frank tüzelt a kapunk mellé.
29. perc: Csizmadia beadását Fellegi fejelte fölé.
34. perc: Pesti ívelt középre balról, amire Bata érkezett és a hálóba továbbított. 0-4!
37. perc: Fellegi vette át Szalai bedobását és még a levegőből a rövid felsőbe bombázott. 0-5!
43. perc: Fellegi ugratta ki Batát, aki lekészített Rétsági elé, csapatkapitányunk pedig 16 méterről a bal sarokba tekert. 0-6!
48. perc: Rétsági szöktette Batát, ő pedig kicselezte a kapust, majd a kapufára lőtt, azonban a kipattanót Balogh D. a hálóba vágta. 0-7!
49. perc: Szalai ívelt előre Fellegi felé, szélsőnk pedig egyből átemelt Bohák N. felett és a labda a hálóban kötött ki. 0-8!
56. perc: Oláh felpasszát Rétsági sarokkal tette Bata elé és rutinos támadónk a gólvonal mögé helyezett. 0-9!
69. perc: Pesti szabadrúgását Rétsági fejelte kapura, de Bohák nagy bravúrral védett.
76. perc: Egy hazai próbálkozást Gyatyel remek vetődéssel ütött a kapu fölé.
81. perc: Hári tört be a tizenhatoson belülre és lövését Bohák még kiütötte, azonban a lecsorgót Pataki szedte össze és nem is hibázott. 0-10!
87. perc: Szőke indította meg Vitányit, aki éles szögből bombázott a léc alá. 0-11!
89. perc: Vitányi gurított középre, ahol Qunaj érkezett és a hálóba lőtt. 0-12!
A DMTK magabiztos játékkal, megérdemelten jutott a MOL Magyar Kupa legjobb 64 csapata közé, ahol majd az NB II-ben szereplő Vasas lesz az ellenfelünk, szeptember 16-án.
Makó FC - Dunaharaszti MTK 0-12 (0-6)
Makó, 150 néző, vezette: Szántó S. (Zahorecz R., Ancsin Z.)
Makó: Bohák N., Molnár D. (Borbély 46.p), Vas, Bohák D. (Pepó 46.p), Frank (Tamás 67.p), Dongó, Rakity, Czebe, Petrovics, Kardos (Olasz 67.p), Dancsó (László 46.p)
DMTK: Gyatyel, Csizmadia (Tóth F. 46.p), Szalai, Pesti, Vitányi, Kovács-Galavics, Oláh D. (Szőke 57.p), Fellegi (Hári 61.p), Rétsági, Balogh D. (Pataki 57.p), Bata (Qunaj 61.p)
Gólszerzők: Rétsági 12.p, 43.p, Balogh D. 14.p, 48.p, Bata 19.p (11-esből), 34.p, 56.p, Fellegi 38.p, 49.p, Pataki 81.p, Vitányi 87.p, Qunaj 89.p
Ughy Márk vezetőedző: "Gratulálok csapatomnak a nagyarányú győzelemhez és az ezzel járó továbbjutáshoz. A meccset végig irányítva, megérdemelten nyertünk!"