Vereség Mórahalmon

Az NB III Közép-csoport tizenötödik fordulójában a Mórahalom otthonába látogatott első számú felnőtt csapatunk.

Az eső áztatta talajhoz gyorsabban alkalmazkodott a hazai gárda, hiszen már a 10. percben megszerezték a vezetést: Nyéki becsúszása után került a labda Várdához, aki 24 méterről elemi erővel bombázott a rövid felsőbe. 1-0!

Az egyre nagyobb esőben, egyre nehezebbé vált a folyamatos játék kialakítása, így csak néha-néha jutottak el lövésekig a folytatásban a felek.

A 13. percben Szalma próbálkozását védte Gyatyel. A 24. percben egy eladott labda után került Bozsik helyzetbe, ám kísérlete elkerülte a kaput.

Egyre inkább vette át a félidő második felére az irányítást a Dunaharaszti, de igazán komoly lehetőségünk ezután sem adódott a gólszerzésre.

A 49. percben eldőlhetett volna a három pont sorsa, ám hiába lőtt a kapunkba az egyik mórahalmi támadó, Crkvenjakov passzának pillanatában lesen tartózkodott, ezért a játékvezető jogosan nem adta meg a találatot.

A 67. percben kis híján egyenlítettünk, viszont Rétsági remek passzát követően, Rebecsák közeli lövését Halász megfogta.

A 70. percben Gacsal bombája szállt fölé, míg hét perccel később Mészáros fordult kapura, azonban Halász ismét a helyén volt.

A 82. percben Gacsal beadását Mészáros fejelte mellé, majd a 85. percben Márton lövése tévesztett célt.

A 88. percben Szalma egy kontra végén lőtt mellé, de a gyorsan elvégzett kirúgásunkat lefülelte és Crkvenjakov elé tálalt, aki közvetlen közelről nem hibázott. 2-0!

Összességében egy kiegyenlített mérkőzésen egy jól eltalált lövéssel dőlt el a három pont sorsa. Csapatunk jelenleg a tizenkettedik helyen áll és legközelebb vasárnap 13 órától nyílik esélyünk a javításra, amikor a Pakssal csapunk majd össze.

Mórahalom VSE – Dunaharaszti MTK 2-0 (1-0)

Mórahalom, 150 néző, vezette: Csontos D. (Varga B., Zsákai M.)

Mórahalom: Halász, Bokányi, Magyar, Lászik, Pócs, Zámbó (Zsoldos 58.p), Szücs, Mészáros T. (Juhász 86.p), Várda (Busa 46.p), Szalma, Crkvenjakov

DMTK: Gyatyel, Scheiber, Nyéki, Rétsági, Márton, Kovács G. (Vitányi 83.p), Gacsal, Dallos, Rebecsák, Benke (Unyi 65.p), Bozsik (Mészáros D. 63.p)

Gólszerzők: Várda 10.p, Crkvenjakov 89.p

Sárga lapok: Crkvenjakov 70.p, Magyar 76.p ill. Bozsik 35.p, Kovács G. 46.p, Mészáros D. 79.p

Króner Péter vezetőedző: „Egy jól eltalált lövéssel megpecsételte a sorsunkat a Mórahalom, hiszen végig támadtunk, de nem volt bennünk plusz és ismét meddőnek bizonyult a támadójátékunk.”