4-0-s vereség a Puskás II-től

Az NB III Nyugati csoport tizenhetedik fordulójában a Puskás II-t látta vendégül első számú felnőtt csapatunk.

Nem vártuk kedvező előjekkel a meccset, mert a vendégek keződtizenegyében, Bokros, Spandler és Arabuli is megtalálható volt, akik az NB I-es keret tagjai.
Ennek megfelelően a vendégek kezdtek aktívabban, ám a 2. percben Arabuli lövése még célt tévesztett.
Válaszképp Kovács passzát Nichenko tekerte kevéssel a kapu mellé.
A 26. percben Mészáros fordult le védőjéről, ám 17 méteres bombáját Varga hárította.
A 29. percben Radics távolról lőtt fölé.
A 31. percben egy jobb oldali beadást követően a hosszún érkezett Mim és kapásból a hosszú alsóba helyezett. 0-1!
Nem sokkal később egy gyors kontra végén Ganbayar lőtt mellé. A félidő legvégére még maradt egy Spandler fejes és az azt követő Gyatyel hárítás.
Fordulást követően megpróbáltunk hamar egyenlíteni, de egy pontatlanság miatt mi kaptunk újabb gólt. Az 51. percben a saját térfelünkön vesztettünk labdát, Ganbayar kiugratta Arabulit, aki a kifutó Gyatyel mellett a hálóba pörgetett. 0-2!
A második kapott gól megfogta a mieinket, a Puskás pedig elkapta a fonalat. Az 57. percben Arabuli lőtte telibe a kapufát, majd Radics próbálkozását ütötte fölé Gyatyel.
A 73. percben Gyatyel találkozott az egyik támadóval a büntetőterületen belül, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Arabuli állt, de a kapufára bombázott.
Nem sokkal később Hajdu fejelt kevéssel mellé.
A 86. percben egy lerántás miatt jutott büntetőhöz a Puskás II és Papp M. nem hibázta el a lehetőséget. 0-3!
A 90. percben aztán jött a kegyelemdöfés: újabb gyors ellenakció, aminek végén Arabuli emelt a gólvonal mögé. 0-4!
A folytatásban másra már nem maradt idő, így 4-0-s vereséggel kezdtük meg a tavaszt.
Legközelebb jövő vasárnap, a Pápa otthonába látogatnak a mieink, ahol jó lenne megszerezni első tavaszi pontjainkat.
Dunaharaszti MTK - Puskás Akadémia FC II 0-4 (0-1)
Dunaharaszti, 200 néző, vezette: Borbás B. (Kövér T., Szabó F.)
DMTK: Gyatyel, Hajdu, Honti, Rétsági, Márton D., Gacsal, Bíró (Szalánszki 73.p), Kovács G. (Vitányi 56.p), Mészáros (Torkos 59.p), Dallos, Nichenko
Puskás II: Varga Á., Bokros, Papp M., Spandler, Major, Magyar (Radó 85.p), Mim (Sipos 71.p), Radics, Körmendi, Ganbayar (Papp L. 71.p), Arabuli
Gólszerzők: Mim 32.p, Arabuli 50.p, 90.p, Papp M. 86.p (11-esből)
Sárga lapok: Gacsal 70.p, Gyatyel 73.p ill. Magyar 81.p
Króner Péter vezetőedző: "Az első félidőben még partiban voltunk ellenfelünkkel, de fordulás után kijött a két csapat közötti különbség."