4-0-ra nyertünk a Tököl ellen

A Pest megyei I. osztály huszadik fordulójában a Tökölt látta vendégül első számú felnőtt csapatunk.

Az első perctől a kapuja elé szegeztük a védekezésre berendezkedő Tökölt. Az első veszélyes lehetőségre a 12. percig kellett várni. Ekkor egy szöglet utáni kipattanót Balázs R. bombázott centikkel a kapu fölé.
A 24. percben egy jobb oldali beadást követően, Tóth Gy. emelt a felsőlécre, ahonnan a kapu fölé pattant a játékszer.
A 30. percben Kun végzett el kis szögletet. Gulyáshoz passzolt, aki visszatette neki a labdát, de nagy erejű lövése a blokkról fölé vágódott.
A 35. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után, Simon lőtt kevéssel mellé.
A 42. percben Búrány tekert balról a hosszú oldalra, ahol Balázs R. érkezett, de közeli próbálkozását Botlik lehúzta.
A 44. percben Gulyás emelését hárította Botlik.
A második játékrészre sem változott a játék képe, a mieink támadtak, míg a Tököl védekezett.
A 46. percben Kozári lövését ütötte ki Botlik, majd Búrány beadását Kozári lőtte fölé.
Az 52. percben Szalai tekert jobbról középre, ám Tóth Gy. fejese mellé szállt.
Az 54. percben Búrány tüzelt fölé.
Az 56. percben Szalai indításával Tóth Gy. lépett meg védői elől, azonban emelése a kapu fölé szállt.
Az 58. percben egy szabadrúgás után, Rétsági egy csellel átverte védőjét, majd Búrány elé tálalt, aki 15 méterről a hálóba lőtt. 1-0!
Végre megtört a jég! De a DMTK továbbra sem lassított.
A 69. percben Balázs futott el a jobb oldalon, majd a hosszúra tekert, ahol Simon érkezett és a bal alsó sarokba helyezett. 2-0!
A 76. percben Tóth F. lőtt kevéssel fölé, majd Szmola távoli kísérletét tolta fölé Botlik.
A 87. percben Szmola remekül vette észre Szalait, aki egyből középre fejelt, ott pedig Simon érkezett és a gólvonal mögé továbbított. 3-0!
A 89. percben Sajgó lövését védte Botlik, de a 90. percben jött a kegyelemdöfés: Szalai jobbról adott be, a berobbanó Gulyás pedig 13 méterről, kapásból lőtt a hálóba. 4-0!
Összességében megérdemelten nyertünk a végig jól védekező Tököl ellen és ezzel megerősítettük első helyünket a tabellán.
Jövő héten a Törtel visszalépése miatt szabadnapos lesz csapatunk, így legközelebb két hét múlva, Pilisen lép majd pályára a DMTK.
Dunaharaszti MTK - VSK Tököl 4-0 (0-0)
Dunaharaszti, zárt kapuk mögött, vezette: Mákos M. (Molnár L., Drótár P.)
DMTK: Palásthy, Szalai, Rétsági, Gulyás, Kozári, Tóth F., Búrány, Balázs R. (Szmola 68.p), Tóth Gy. (Kanizsai 72.p), Kun (Sajgó 80.p), Simon
Tököl: Botlik, Kakuszi, Surnyák, Galambos, Szemán (Herczog 70.p), Fekete G. (Pray 73.p), Frank, Kulcsár (Vajtai 77.p), Csajági, Barizs, Fazekas
Gólszerzők: Búrány 58.p, Simon 69.p, 87.p, Gulyás 90.p
Schön László vezetőedző: "Nehéz szülés volt, mert a Tököl az első félidőben a kapujától 30 méterre védekezett, így nehéz volt feltörni őket, bár ennek ellenére is adódott lehetőségünk, csak nem tudtuk kihasználni. A második játékrészben ellenfelünk elfáradt és az így kialakított ziccereink ötven százalékát értékesítve, magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak, hiszen sorozatban a hetedik meccsét nyerte meg!"