• Dunaharaszti MTK
    Labdarúgás

A Pest vármegyei I. osztályú bajnokság huszonhatodik fordulójában, a Dunakeszi vendégeként lépett pályára első számú felnőtt csapatunk.

A Pest vármegyei I. osztályú bajnokság huszonhatodik fordulójában, a Dunakeszi vendégeként lépett pályára első számú felnőtt csapatunk.

Nem kellett sokat várnunk az első helyzetre, mert az 1. percben jártunk még, amikor Rétsági szabadrúgását Kozári játszotta Tóth F. elé, aki egyből középre ívelt, ahol Vitányi érkezett, ám az ő próbálkozása fölé szállt.
A 4. percben Vitányi szerzett labdát a hazai térfélen, majd 20 méterről lőtt, de Kovács T. a helyén volt.
Egy perccel később Csordás 16 méteres bombáját Gyatyel öklözte a mezőnybe.
A 11. percben Bata tekert élesen be egy szabadrúgást, ami centikkel szállt el a berobbanó Novák feje felett.
A 25. percben Balogh B. kapott labdát a jobb oldalon, majd egy csel után lőtt is, viszont Pesti blokkolt.
A 28. percben Balogh T. passzolt Csordáshoz, ám az ő kísérletét Gyatyel bravúrral védte.
A 32. percben Pesti gurított egy szabadrúgást Bata elé, aki 16 méterről tűzte kapura a labdát, de Kovács T. elérte a játékszert.
A 48. percben Bata szabadrúgását Tóth F. csúsztatta kapura, amit Kovács T. hatalmas bravúrral hárított.
Az 52. percben Balogh B. lőhetett, amit Gyatyel még szép vetődéssel kiütött, ám a lecsorgót Csordás ballal, a hosszú sarokba emelte. 1-0!
A 61. percben Bata beadása után Novák került lövőhelyzetbe, viszont Kovács T. ezt a próbálkozást könnyedén védte.
A 69. percben Balogh D. ugratta ki Novákot remek ütemben, azonban közeli lövését Kovács T. megfogta.
A 74. percben egy gyors hazai kontra végén, Balogh B. kísérlete kevéssel kerülte el a kapunkat.
A 77. percben Csizmadia szabadrúgásánál Pesti emelkedett a legmagasabbra, de fejese fölé szállt.
A 85. percben Novák szöktette Batát, akinek közeli lövését Kovács T. újabb szenzációs védést bemutatva kivédte.
A folytatásban veszélyes lehetőség már nem adódott egyik csapat előtt sem, így ezúttal 1-0-s vereséget szenvedtünk.
A DMTK legközelebb, szombaton 16:30-tól a Gödöllővel méri majd össze erejét hazai pályán, ami fontos ütközet lesz, hiszen jelenleg öt ponttal előzzük meg ellenfelünket a tabella második helyén, így jó lenne mindenképp pontot vagy pontokat szereznünk, hogy a pozíciónkat megerősítsük.
VS Dunakeszi - Dunaharaszti MTK 1-0 (0-0)
Dunakeszi, 100 néző, vezette: Rizk A. (Molnár A., Balogh I. Z.)
Dunakeszi: Kovács T., Vágner, Csordás, Bodnár, Balogh B. (Kiss R. 89.p), Cseri (Szunács 85.p), Wiedermann, Balogh T., Kacsó A. (Kacsó B. 76.p), Nemes, Maicon
DMTK: Gyatyel, Csizmadia, Rétsági, Pesti, Vitányi, Kovács-Galavics, Tóth F., Kozári (Hári 70.p), Novák, Balogh D., Bata
Gólszerző: Csordás 53.p
Sárga lapok: Nemes 48.p, Kacsó 91.p, Vágner 93.p ill. Csizmadia 33.p Vitányi 43.p, Novák 69.p
Ughy Márk vezetőedző: "Csalódott vagyok az eredmény miatt és, sajnos a játékunk sem olyan volt, mint amit elképzeltem. Az eredeti minimális célunkat már teljesítettük, de az ember mindig szeretne jobb eredményt elérni. Erre lehetőségünk lesz a hétvégén, de ahhoz sokkal jobb teljesítmény kell a csapattól!"
Hajrá DMTK!

Támogatók