Tisztes helytállás az NB II-es ellenféllel szemben

 

A Magyar Kupa 1. fordulójában a másodosztályú Békéscsabát látta vendégül a DMTK.

Nem kezdett megilletődötten a Dunaharaszti, hiszen az első veszélyes helyzet előttünk adódott: a 3. percben Dabasi ívelt középre balról, a hosszún érkező Varga pedig kapásból a kapu fölé tüzelt.

A 10. percben aztán némileg váratlanul kerültek előnybe a vendégek. Egy kiugratásra Szilágyi indult el, aki a kifutó Kalmárral ütközött, a játékvezető pedig rögvest a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Vólent állt és nem hibázott, magabiztosan értékesítette a büntetőt. 0-1!

Ezután is kiegyenlített játék folyt a pályán, kevés helyzettel. A 21. percben Dabasi passzolta fel a játékszert Miholicsnak. Előle kézzel ütötte el a labdát a vendég védő, azonban a jogos tizenegyes ezúttal elmaradt...

A 31. percben Dabasi tekert középre egy szabadrúgást, a berobbanó Lázár pedig védhetetlen lövést ragasztott a léc alá. 1-1!

Válaszképp egy lecsorgó labdát Lőrinczy lőtt jócskán a kapunk fölé. A 36. percben Gacsal távoli kísérletét Czuczi szedte fel.

A 41. percben egy jobb oldali szabadrúgás kanyarodott a kapu elé, de ezt Kalmár magabiztosan húzta le.

Fordulást követően ismét gyorsan vezetést szerzett a Békéscsaba. A 47. percben egy bal oldali beívelésre Szilágyi érkezett és a léc alá fejelt. 1-2!

Az 50. percben Király szabadrúgása szállt fölé. A félidő folytatásában a mieink akarata érvényesült a pályán, ám mezőnyfölényünk meddőnek bizonyult, mert a vendég kapu nem sűrűn forgott veszélyben.

A 82. percben egy igen véleményes büntetőhöz jutott a Békéscsaba, de a csereként beálló Birtalan tizenegyesét Kalmár nagy bravúrral hárította.

Az utolsó percekben két pontrúgás után alakítottunk ki veszélyt, viszont előbb Márton fejelt fölé, majd a védőknek sikerült felkszabadítaniuk támadóink elől.

Az egyenlítés ezen a délután már nem sikerült, ám emelt fővel jöhettek le játékosaink a pályáról a mérkőzés végén, mert a játék minden elemében egyenrangú partnerei voltak az NB II-es ellenfélnek.

Reméljük jövőhéten, hasonló játékkal sikerül majd pontot szereznünk a bajnoki rajton a Vác otthonában.

Dunaharaszti MTK – Békéscsaba 1912 Előre 1-2 (1-1)

Dunaharaszti, 300 néző, vezette: Ducsai J. (Berényi Á., Szert B.)

DMTK: Kalmár, Lázár, Rétsági, Márton, Varga V. (Lengyel 49.p), Ablonczy, Gacsal, Dabasi, Rebecsák (Kiss G. 66.p), Mészáros (Kovacsik 80.p), Miholics

Békéscsaba: Czuczi, Bényei, Balog, Juhász, Király, Bagi, Soós, Balázs (Birtalan 80.p), Lőrinczy, Vólent (Berki 89.p), Szilágyi (Kertész 74.p)

Gólszerzők: Lázár 31.p ill. Vólent 12.p, Szilágyi 47.p

Sárga lapok: Kalmár 11.p, Gacsal 15.p ill. Király 66.p, Lőrinczy 74.p

Króner Péter vezetőedző: „Úgy érzem, hogy egyenlő partnerei voltunk az NB II-es Békéscsabának és csak a rutintalanságunk miatt veszítettünk.”

Szép volt Fiúk! Hajrá DMTK! 

DMTK Webshop

Bejelentkezés

Olvasd a facebookot is...